راهنمای کامل راینواز رایتل

دسته بندی : کد آهنگ پیشواز رایتل | تاریخ انتشار : 3 آگوست 2016 | بازديد : 5,456 بازدید بار

راینواز چیست؟

سرویس راینواز یکی از جذاب‌ترین سرویس‌های رایتل است که به مشترکین سیم‌کارت‌های دایمی و اعتباری امکان تغییر بوق انتظار شبکه را می‌دهد. با این سرویس افراد تماس گیرنده به جای شنیدن بوق انتظار می‌توانند از شنیدن قطعه موسیقی و یا آهنگ انتخابی شما، لذت ببرند. مشترکین رایتل می‌توانند از میان انواع مختلف موسیقی اعم از کلاسیک، سنتی، پاپ، متن فیلم و سریال و غیره، راینواز مورد علاقه خود را جستجو و انتخاب نمایند.

راهنمای آهنگ پیشواز رایتلبرای اطلاعات بیشتر از کد آهنگ پیشواز رایتل به ادامه مطلب بروید …


نکته : تنظیمات راینواز در شبکه تلفن همراه رایتل ذخیره می‌شود و ارتباطی با تنظیمات گوشی تلفن همراه ندارد. همچنین استفاده از این سرویس در گوشی‌هایی که قابلیت پشتیبانی از نسل سوم شبکه تلفن همراه را دارند، امکان پذیر است و مدل و یا قابلیت‌های تلفن همراه، اهمیتی در استفاده از این سرویس ندارد.

شرح مختصری از خدمات سرویس :

امکان اختصاص یک یا چند راینواز به شخص و یا گروهی از اشخاص در زمان‌های دلخواه
عدم پخش راینواز برای فرد و یا گروهی از افراد
هدیه دادن راینواز به سایر مشترکین رایتل
کپی کردن راینواز سایر مشترکین رایتل
پیشنهاد موسیقی مورد علاقه خود به رایتل
هزینه ها

هزینه خرید هر راینواز حداکثر ۳۰۰۰ ریال می‌باشد که این مبلغ جهت استفاده از سرویس راینواز در یک دوره زمانی مشخص می‌باشد و هیچگونه هزینه ماهیانه، هزینه فعال‌سازی یا هزینه تغییر تنظیمات را برای مشترک در بر نخواهد داشت.
نکته: هزینه خرید راینواز از حساب مشترک سیم‌کارت اعتباری رایتل به‌صورت ریالی کسر می‌شود و به صورتحساب مشترک سیم‌کارت دایمی رایتل اضافه می‌شود.
آلبوم

هر راینواز پس از خریداری تا پایان مدت اعتبار آن، در آلبوم باقی خواهد ماند و قابل استفاده خواهند بود.

خرید راینواز > مراجعه به “راینوازهای من”

ثبت نام و رمز ورود

روش اول: جهت ثبت نام سرویس راینواز به سامانه مدیریت حساب ecare.rightel.ir مراجعه و از قسمت “محصولات من” سرویس راینواز را فعال نمایید. پس از دریافت پیامک فعال‌سازی حاوی رمز عبور، به سامانه rbt.rightel.ir مراجعه و از خدمات آن بهره‌مند شوید

روش دوم: همچنین می‌توانید با ارسال ON RBT به سامانه پیامکی ۲۰۲۰ سرویس راینواز خود را فعال نمایید.
خرید آهنگ

اینترنت (WEB):
پس از ثبت نام در سامانه مدیریت حساب، با وارد کردن «نام کاربر» و «رمز ورود» ، به لینک مربوط به سرویس راینواز مراجعه نمایید. شما می‌توانید به راینوازهای موجود گوش کرده و راینواز دلخواه خود را انتخاب کنید.
نکته: فرمت مجاز جهت ورود به سیستم ۹۸۹۲******** می باشد.
پیام کوتاه (SMS):
شما می‌توانید از طریق ارسال پیامک، راینواز مورد نظرتان را سفارش دهید، برای این کار لازم است دستور زیر را از سیم‌کارت رایتل خود به شماره ۲۰۳۰ ارسال نمایید.
ON 60056 کد راینواز+فاصله+ON

حالت های پخش

پخش تک آهنگی
حالت پخش تک آهنگی به‌طور خودکار برای کلیه مشترکین انتخاب می‌شود. در این حالت، برای تمام تماس‌گیرندگان با شما تنها یک آهنگ پخش می‌شود. آهنگ‌ها به ترتیب خرید در آلبوم شما ذخیره می‌شوند، وآخرین راینواز دانلود شده به عنوان پیش فرض، پخش می‌گردد.

پخش چند آهنگی
در حالت پخش چند آهنگی، امکان انتخاب چندین راینواز برای تماس گیرندگان مختلف وجود دارد.
توجه: بلافاصله بعد از اتمام دوره اعتبار آخرین راینواز فعال بر روی خط شما، رایتل به‌طور خودکار نسبت به تمدید آخرین آهنگ برای یک دوره مشابه (با قیمت روز)، اقدام خواهدکرد. درصورت عدم تمایل به تمدید سرویس راینواز پیش از پایان دوره اعتبار آن، نسبت به حذف آن اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که درصورت تمدید خودکار سرویس راینواز روی خط شما، هزینه فعالسازی مجدد آن از اعتبار شما کسر و یا به‌صورتحساب سیم‌کارت دایمی شما افزوده خواهد شد.
جستجو در پورتال راینواز رایتل

در پورتال راینواز ، صدها آهنگ متنوع وجود دارد که شما می‌توانید به‌طور رایگان به آن‌ها گوش دهید و درصورت تمایل، نسبت به خریداری آن اقدام نمایید. لازم به ذکر است که راینوازهای خریداری شده، به آلبوم آهنگ‌های شما اضافه می‌شوند.

براساس نام صاحب اثر
براساس نام آهنگ
براساس کد آهنگ

با استفاده از این روش می‌توانید آهنگ مورد نظرتان را تنها با وارد کردن کد مربوط به آن که فقط شامل اعداد می‌باشد، جستجو و سفارش دهید.
فهرست های پخش

با تنظیم فهرست‌های پخش، شما قادر خواهید بود از قابلیت‌های حالت پخش چند آهنگی استفاده نمایید؛ یعنی می‌توانید برای زمان‌های مختلف و تماس گیرندگان متفاوت، فهرست‌های متفاوتی تنظیم کنید که شامل یک یا چند آهنگ باشند.
توجه داشته باشید که درصورت انتخاب چند آهنگ، پخش به‌صورت تصادفی خواهد بود. به این معنی که در هر تماس، یکی از آهنگ‌های فهرست تنظیم شده، توسط سیستم، انتخاب و پخش می‌شود. جهت تنظیم هر فهرست پخش، موارد نوع فهرست پخش، تعداد راینوازها و زمان پخش باید مشخص شود.
نکته : فرمت مجاز جهت ثبت شماره ۹۸********** می باشد.

۱٫ نوع فهرست پخش:
شما می‌توانید برای تماس گیرندگان مختلف، راینوازهای متفاوتی تنظیم کنید. برای هر فهرست پخش، یکی از گزینه‌های زیر قابل تنظیم است:

فهرست پخش شخصی: با استفاده از این فهرست، امکان انتخاب راینواز اختصاصی برای یک شماره خاص در هر فهرست پخش وجود دارد. به این ترتیب، وقتی از آن شماره با شما تماس بگیرند، فرد تماس گیرنده، آهنگ یا راینواز انتخاب شده را خواهد شنید.
ورود به قسمت راینوازهای من » انتخاب حالت جدید » مراجعه به مشخص کردن دوستان » انتخاب راینواز شخصی » اضافه کردن شماره دلخواه با فرمت ۹۸********** » در انتها انتخاب گزینه ذخیره کردن
فهرست پخش گروهی: فهرستی است که برای یک گروه از تماس گیرندگان تعریف می‌شود و زمانی‌که یکی از اعضای این گروه با شما تماس بگیرد، راینواز یا راینوازهای انتخاب شده برای آن گروه پخش خواهد شد.
ورود به قسمت راینوازهای من » انتخاب حالت جدید » مراجعه به مشخص کردن دوستان » انتخاب راینواز گروهی » اضافه کردن گروه های دلخواه موجود از پیش ساخته شده » در انتها انتخاب گزینه ذخیره کردن
فهرست پخش پیش‌فرض: چنانچه برای هیچ یک از شماره‌های تماس گیرنده فهرست پخش و یا آهنگ خاصی تنظیم نکرده باشید، آهنگ یا آهنگ‌های تنظیم شده در این فهرست برای وی پخش خواهد شد.
ورود به قسمت راینوازهای من » مراجعه به قسمت اعمال تغییرات در قسمت حالت پیش فرض » کشیدن راینواز دلخواه از قسمت راینوازها به این قسمت » و در انتها انتخاب گزینه ذخیره کردن

۲٫ یک یا چند راینواز:
در هر فهرست پخش یک یا چند راینواز متفاوت قابل تنظیم است. درصورت انتخاب چند راینواز، یکی از آن‌ها به‌طور تصادفی برای تماس گیرنده پخش خواهد شد.

ورود به قسمت راینوازهای من » مراجعه به قسمت اعمال تغییرات در قسمت حالت پیش فرض » کشیدن یک یا چند راینواز دلخواه از قبل خریده شده موجود در قسمت راینوازها به این قسمت » و در انتها انتخاب گزینه ذخیره کردن

۳٫ زمان پخش:
شما می‌توانید راینوازها را به نحوی تنظیم کنید که تنها در زمان‌های خاصی پخش شوند.

ورود به قسمت راینوازهای من » مراجعه به قسمت اعمال تغییرات در هر یک از تنظیمات شخصی، گروهی، پیش فرض » مراجعه به قسمت زمان را تنظیم کنید » انتخاب زمان مورد نظر روزانه،هفتگی،ماهیانه،سالیانه ،ویژه » و در انتها انتخاب گزینه ذخیره کردن

۴٫ فهرست عدم پخش راینواز:
لیست « عدم پخش راینواز» زمانی استفاده می‌شود که مشترک تمایل دارد سرویس راینواز فعال باشد ولی برای همه افراد پخش نشود. افراد عضو این لیست صدای بوق…بوق معمولی شبکه را می‌شنوند.

ورود به قسمت راینوازهای من » مراجعه به قسمت اعمال تغییرات در قسمت وضعیت آهنگ » انتخاب نام » مراجعه به قسمت مشخص کردن دوستان و در‌صورت نیاز جهت تنظیم زمان مراجعه به قسمت تنظیم زمان » و در انتها انتخاب گزینه ذخیره کردن

تعلیق / از سرگرفتن سرویس Suspend & Resume

درصورتی که برای مدتی مایل به استفاده از سرویس نباشید، می‌توانید به پورتال راینواز » قسمت حساب من » وضعیت سرویس » مراجعه نمایید و با انتخاب گزینه تعلیق سرویس راینواز را به ‌طور موقت قطع کنید. جهت وصل مجدد نیز از همین روش و با انتخاب گزینه فعال، سرویس راینواز را دوباره وصل نمایید.
توجه: درصورت تعلیق سرویس، تاریخ انقضای آهنگ‌های موجود در آلبوم شما تغییری نخواهد کرد و علیرغم پخش نشدن آهنگ‌ها، هر آهنگ بدون توجه به تعلیق بودن سرویس، مانند قبل در تاریخ انقضای خود از آلبوم شما حذف خواهد شد.
دسترسی به سوابق

با دسترسی به پورتال راینواز رایتل، شما می‌توانید سوابق خرید و تغییرات فهرست پخش و خود … را مشاهده نمایید.

ورود به قسمت حساب من » مراجعه به قسمت گزارش سوابق » انتخاب نوع گزارش مورد نظر » در انتها انتخاب گزینه جستجو

دسترسی به کتابچه آدرس

با دسترسی به پورتال راینواز رایتل، شما می‌توانید نسبت به ایجاد کتابچه آدرس و گروه دوستان جهت تنظیم راینواز شخصی، راینواز گروهی و … اقدام فرمایید.

جهت ثبت شماره مورد نظر، ورود به قسمت حساب من » مراجعه به قسمت دوستان » انتخاب کتابچه آدرس » انتخاب گزینه دوست جدید وارد کردن نام و شماره با فرمت ۹۸********** »و در انتها انتخاب گزینه تایید
جهت ثبت گروه مورد نظر، ورود به قسمت حساب من » مراجعه به قسمت دوستان » انتخاب گروه » انتخاب گزینه گروه جدید وارد کردن نام گروه » و در انتها انتخاب گزینه اضافه
جهت اضافه کردن زیر مجموعه به گروه ساخته شده ، ورود به قسمت حساب من » مراجعه به قسمت دوستان » انتخاب گروه مورد نظر » امکان اضافه کردن دوست جدید و یا انتخاب از کتابچه آدرس مقدور می‌باشد.
کپی راینواز

با دسترسی به پورتال راینواز رایتل، شما می‌توانید، نسبت به کپی راینواز دوستان رایتلی خود اقدام فرمایید.

ورود به قسمت حساب من » مراجعه به قسمت دوستان » انتخاب کتابچه آدرس » انتخاب گزینه در روبروی شماره دوستان از قبل ثبت شده.
ورود به قسمت حساب من » مراجعه به قسمت دوستان » انتخاب کتابچه آدرس » وارد کردن شماره مورد نظر با فرمت ۹۸۹۲******** » سپس انتخاب گزینه راینوازهای او را جستجو کنید.

همچنین می توانید اجازه کپی‌کردن راینوازهای خود را در ۳ سطح همه افراد، دوستان، هیچکس با مراجعه به حساب من » مراجعه به قسمت دوستان » انتخاب کتابچه آدرس » انتخاب کنید.

هدیه راینواز

با استفاده از روش‌های زیر، شما می‌توانید نسبت به ارائه هدیه راینواز به دوستان رایتلی خود که عضو سرویس راینواز می‌باشند، اقدام فرمایید.

اینترنت(WEB):
ورود به پرتال راینواز » انتخاب گزینه در مقابل راینوازها » وارد کردن شماره مورد نظر با فرمت ۹۸۹۲******** » و در انتها انتخاب گزینه تأیید.
پیام کوتاه(SMS):

He 60056 9892******** شماره دریافت کننده هدیه+فاصله+کد راینواز+فاصله+HE

*هزینه هدیه همانند هزینه خرید راینواز می‌باشد که برعهده “هدیه دهنده” می‌باشد.
*”هدیه گیرنده”، جهت فعال کردن هدیه باید به سایت rbt.rightel.ir مراجعه و پس از ورود به حساب خود از قسمت “راینوازهای من” هدیه را فعال نماید.

صندوق آهنگ های درخواستی

با دسترسی به پورتال راینواز رایتل، شما می‌توانید نسبت به ثبت نام و محتواهای آهنگ دلخواه و پیشنهادی خود به رایتل اقدام فرمایید.

ورود به پرتال راینواز » ورود به قسمت صندوق آهنگ‌های درخواستی » ثبت عنوان و محتوا » و سپس انتخاب گزینه اضافه
دسترسی به سرویس راینواز از طریق پیام کوتاه

ارسال دستور از سیم‌کارت رایتل به ۲۰۲۰
فعال‌سازی سرویس راینواز ON RBT
غیر فعال کردن سرویس راینواز OFF RBT
مشاهده وضعیت سرویس View RBT
راهنمایی Help RBT

ارسال دستور از سیم‌کارت رایتل به ۲۰۳۰
خرید آهنگ کد راینواز+فاصله+ON ON 60056
حذف آهنگ خریداری شده کد راینواز+فاصله+HZ HZ 60056
هدیه آهنگ شماره دریافت کننده هدیه+فاصله+کد راینواز+فاصله+HE He 60056 9892*******
مشاهده آهنگ‌های پیشنهادی PI PI
راهنمایی R R
*دستورات به حروف کوچک و یا بزرگ حساس نمی باشد.
*کلیه دستورات از چپ به راست می باشد

 

منبع : rightel.ir

لینک کوتاه مطلب :
نظر خود را بنویسید

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فاطمه تاریخ : 2019/06/19
پاسخ ⤵️

نفهمیدم چطوری چندتا اهنک باهم بزارم

مهرداد تاریخ : 2018/11/06
پاسخ ⤵️

عالیه ای کاش طریقه تعویض آهنگ راینواز وجود داشت

    admin تاریخ : 2018/11/11
    پاسخ ⤵️

    آموزش در سایت هست

  • طراحی و توسعه : وین تم
    تمامی حقوق متعلق به کد آهنگ پیشواز ایرانسل بوده و هرگونه کپی برداری ، پیگرد قانونی دارد.